Добропільська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області звертає увагу громадян, що надають в оренду житло. Декларуванню в певних випадках підлягають також і доходи від здавання в оренду нерухомого майна. Відповідно до п.1 ст.810 Цивільного кодексу України (далі – ЦКУ) за договором найму (оренди) житла одна сторона – власник житла передає або зобов'язується передати другій стороні житло для проживання у ньому на певний строк за плату. Розмір плати за користування житлом встановлюється у договорі найму житла (п. 1 ст. 820 ЦКУ). Укладання договору найму (оренди) житла на безоплатній основі чинним законодавством України не передбачено.
Відповідно до норм Податкового кодексу України доходи платника податку – фізичної особи від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування) оподатковуються податком на доходи фізичних осіб та військовим збором.
Якщо платник податку отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, то такий платник податку зобов'язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію про майновий стан і доходи за наслідками звітного податкового року.
Податковим агентом платника податку – орендодавця під час нарахування доходу від надання в оренду об’єктів нерухомості, крім земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю, є орендар.
Якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб'єктом господарювання, особою, відповідальною за нарахування та сплату (перерахування) податку до бюджету, є платник податку – орендодавець. Такий орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету протягом 40 календарних днів, після останнього дня такого звітного (податкового) кварталу. Сума отриманого доходу, сума сплаченого протягом звітного податкового року податку та податкового зобов’язання за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації про майновий стан і доходи.
Нагадаємо, отриманий у 2017 ріці дохід від здачі в оренду квартири фізичній особі, незареєстрованій як самозайнята особа, необхідно оподаткувати податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18% та військовим збором – 1,5 %.
Граничні строки подання декларації для громадян та осіб, які проводять незалежну професійну діяльність – до 1 травня року, що настає за звітним Тобто, податкову декларацію про майновий стан і доходи слід подати за 2017 рік не пізніше 01 травня 2018 року.
При необхідності, платники зможуть отримати безкоштовні консультації і допомогу в заповненні податкової декларації про майновий стан і доходи у Центрах обслуговування платників Добропільської ОДПІ та Олександрівського відділення та додатково з’ясувати всі незрозумілі для платника податку питання щодо порядку заповнення та надання податкової декларації. Адреси ЦОП: м. Добропілля, пров.Європейський,4 та смт.Олександрівка, площа Олександра Невського,3
Звертаємо увагу, подати декларацію можна як у паперовому вигляді в ЦОП, так і за допомогою сучасних інформаційних технологій.
У разі подання декларації в електронному вигляді, декларантам варто скористатися спеціальним сервісом «Декларація про майновий стан і доходи в електронному вигляді», який розміщений на офіційному веб-порталі ДФС України.
Фізичні особи у відкритій частині Електронного кабінету платника можуть заповнити, зберегти та роздрукувати декларацію, а в розділі «Введення звітності» особистого кабінету з використанням електронного цифрового підпису (ЕЦП) можуть подати декларацію в електронному вигляді.
Шановні громадяни! Добропільська ОДПІ закликає виконати свій громадянський обов’язок та своєчасно подати декларації та сплатити продатки.