Відображення стратегії сталого розвитку у змісті дошкільної освіти в практиці роботи дошкільного закладу
28 серпня 2015 р. в рамках роботи Педагогічної Асамблеї «Стратегія розвитку методичної роботи у час освітніх перетворень» на базі відділу освіти Добропільської міської ради відбулося перше у цьому навчальному році засідання ПНМК вихователів груп старшого дошкільного віку за темою «Інноваційна грамотність та культура педагога як важливий чинник в реалізації БКДО, розвитку свідомої, творчої та життєво компетентної особистості». Серед 38 учасників дошкільних навчальних закладів м.Добропілля у засіданні взяли участь завідувач ММК Курдя Н.В., методист ММК Героєва В.І., вихователі-методисти - керівники ПНМК міста та вихователі ДНЗ.
З привітальним словом до слухачів звернулася Наталія Василівна, яка окреслила проблеми в дошкільній освіти та визначила сучасні тенденції їх вирішення. З актуальними завданнями дошкільної освіти Донеччини та Добропілля: перспективи, інновації, розвиток та організацією освітньо-виховного процесу за Базовим компонентом дошкільної освіти на новий навчальний рік виступила Героєва В.І.
Під час методичного креатив-кейсу «Методична служба – вихователю» були презентовані методичні та практичні посібники: «Моніторингові дослідження реалізації завдань БКДО за програмою «Впевнений старт» (Андруняк А.І., ДНЗ №34); «Пригоди паровозика Пустунчика. Формування основ компетентності безпеки життєдіяльності дошкільників» (Железняк О.А., ДНЗ №24); «Використання нетрадиційних технік зображувальної діяльності у формуванні творчих здібностей дітей дошкільного віку» (Перліцану Л.В., ДНЗ №36); «Скоро до школи. Підготовка руки дитини до письма під час слухового диктанту» (Чубченко Л.Л., ДНЗ №19); «Інноваційний путівник вихователя ДНЗ» (Соловйова-Зубкова Ю.Ю., ДНЗ №22). А в напрямку «Виховний простір дошкільного навчального закладу як чинник формування життєтворчої особистості з презентацією з досвіду роботи «Патріотичне виховання засобами інтегрованої освітньої діяльності» виступила Чубченко Л.Л. (ДНЗ №19).
Педагогічна майстерня була присвячена інноваційному напрямку в роботі з дошкільниками – «Освіті для сталого розвитку» та презентації методичного посібника, розробленого групою педагогів під керівництвом Гавриш Н.В., доктора педагогічних наук, професора, головного наукового співробітника лабораторії дошкільної освіти Інституту проблем виховання НАПН України.
Під час роботи майстерні в інтерактивній вправі «Термінологічний аналіз слів» учасники сформулювали поняття «стійкий розвиток» (Героєва В.І., методист МК), активно опрацювали педагогіку емпауерменту(Чубченко Л.Л., методист ДНЗ №19) й одну з тем курсу «Привітання» (Андруняк А.І., методист ДНЗ №34), моделювали систему роботи з певної теми, апробували аудити. Особливо сподобалися учасникам інтерактивні вправи «Тостер та грінка», «Привітання».
В нагоді став перегляд промороликів «Школа методистів «Творча лабораторія» - сервісна служба з підвищення педагогічної майстерності вихователя дошкільного навчального закладу» та «Керівництво проектною діяльністю як чинника сучасного підходу до менеджменту дошкільного навчального закладу».
Сайт города Доброполье