Акція проводиться з метою пропаганди і поширення позитивних ідей добровільного служіння суспільству; надання практичного сприяння в рішенні актуальних, соціально значимих проблем місцевого співтовариства через вибудовування партнерських відносин інститутів цивільного суспільства з органами влади, місцевого самоврядування, бізнес-співтовариством і засобами масової інформації. Завдання:
− формування національного корпуса добровольців по профільних напрямках;
− формування національного Банку даних добровольчих ініціатив;
− стимулювання активної цивільної участі в житті місцевого співтовариства.
Умови участі
До участі в Акції як співорганізаторів, учасників, партнерів, що роблять будь-якого виду внески (інтелектуальн, фізичний, матеріальний, фінансовий, організаційний) запрошуються:
− органи влади і місцевого самоврядування;
− громадські об'єднання;
− підприємства, установи та організації будь-яких організаційно-правових форм;
− засобу масової інформації;
− приватні особи.
Всі дії в рамках Акції виробляються на безоплатній основі, не переслідуючи цілей одержання якого-небудь матеріального або фінансового прибутку.
Зміст
Цільовою аудиторією Акції є жителі територіальних громад, представники яких залучаються й утягуються в реалізацію відповідних програм і проектів Акції.
Добровольчі ініціативи й соціально значимі дії здійснюються по наступних напрямках:
− пропаганда здорового способу життя (включаючи питання формування здорових націй через заняття фізичною культурою й спортом, профілактики наркоманії);
− соціальна адаптація дітей-сиріт і дітей, що залишилися без піклування батьків, дітей-безпритульників, інвалідів, ветеранів і учасників бойових дій, осіб літнього віку, осіб без певного місця проживання, осіб, що перебувають у місцях позбавлення волі (соціалізація в суспільстві, формування передумов до адекватного життєвого орієнтування);
− культурна, духовно-моральна, патріотична освіта населення (формування інформаційного поля й суспільної думки через ресурси засобів масової інформації);
− боротьба за екологічну безпеку й екологічне виховання підростаючого покоління;
− благоустрій територій, робота з населенням за місцем проживання, активізація діяльності місцевого співтовариства.
Хід проведення та
інформаційне висвітлення
З метою ефективної реалізації Акції в областях (містах, районах) створюються відповідно обласні (міські, районні) Координаційні комітети, що займаються плануванням, організацією й проведенням Акції в регіоні присутності.
Створенням Координаційних комітетів займаються ініціативні організації та/або підприємства будь-яких організаційно-правових форм, які до 25 березня 2009 року направлять відповідний лист (повідомлення) про приєднання до Акції на адресу Національного координаційного комітету (54052, м. Миколаїв, пр. Жовтневий, 325/1 або на e-mail: [email protected] ).
Ініціатори Акції - молодіжна громадськість Миколаївщини (більш детально можна запитати у Дмитра Мурашка, тел. +38-067-493-14-49, +38-0512-63-66-96, e-mail: [email protected]