Відкритий грантовий конкурс проекту "Посилення незалежних ЗМІ в Україні"

Просмотров: 712 0 15.06.2010 в 13:19:24 Новости группы
Проект Інтерньюз Нетворк «Посилення незалежних ЗМІ в Україні» («У-Медіа») оголошує відкритий грантовий конкурс на постійно діючій основі. В конкурсі можуть брати участь національні й регіональні медіа компанії, недержавні медіа організації, організації громадянського суспільства, дослідницькі та навчальні заклади, неприбуткові організації з медіа права та інші неприбуткові організації, що працюватимуть задля покращення медіа сектору в Україні з урахуванням цілей та критеріїв, що викладені нижче.

Подані проекти мають відповідати таким цілям:

  • Медіа виконують роль спостерігача у суспільстві й надає громадянам корисні, надійні й об’єктивні новини та інформацію;
  • Українське медіа законодавство наближується до Європейських стандартів.
Інтерньюз Нетворк запрошує до подання заявок на виконання таких видів діяльності:
· Створення та розповсюдження медіа контенту – друковані, електронні або он-лайн медіа - новини та інформація про економічні, соціальні, культурні та інші питання, що стосуються або впливають на якість життя українців. Контент має відповідати професійним журналістським та етичним стандартам, а також має бути об’єктивним й містити різні точки зору.
· Розбудова каналів розповсюдження інформації заради підвищення рівня медіа грамотності населення України. Може включати таки види діяльності, як розвиток (зростання) існуючих ЗМІ, започаткування веб сайтів, прес-клуби, розвиток мереж телевізійних та радіо станцій, відкриті обговорення проблем медіа, круглі столи/семінари для ЗМІ та представників неурядових організацій, проведення медіа моніторингу тощо.
· Навчання з конвергентних та нових медіа, створення веб сайтів існуючих традиційних медіа організацій з метою розширення аудиторії та запровадження інтерактивного діалогу з аудиторією шляхом створення та вдосконалення веб сайтів, а також адаптації існуючого контенту для користування більшою кількістю громадян за допомогою мережі Інтернет. Проектні заявки мають містити аналіз та оцінки, які продемонструють, яким чином збільшиться аудиторія, і покажуть можливості для зворотного зв’язку та створення нового контенту самим користувачем.
· Гендерні аспекти в розвитку ЗМІ – моніторинг гендерних питань в українських медіа (особливо питання статусу жінки в електронних ЗМІ); сприяння загальній обізнаності щодо непропорційності, що стосується ролі чоловіків і жінок, та висвітлення ролі чоловіків та жінок у друкованих та інших ЗМІ, щоб привернути увагу медіа галузі та громадськості до цього питання.
· Навчальні програми - допомога журналістам стати більш досвідченими в спеціальній тематиці та розвинути навички створення високоякісного контенту для широкої аудиторії. Теми таких програм можуть бути різними: економічний розвиток, бізнес, сільське господарство, туризм, земельні питання, судова діяльність, культура, релігія тощо. Заохочуються тренінги зі стандартів професійної журналістики та етики, на яких будуть проаналізовані причини та випадки недотримання журналістами етичних стандартів.
До проведення навчальних програм будуть запрошені національні та регіональні медіа НУО. Однією з головних тем для недержавних громадських організацій буде їх роль громадського спостерігача та моніторинг порушень етичних та інших журналістських стандартів. Заявки повинні містити детальну інформацію про кількість журналістів, що братимуть участь у тренінгах, ЗМІ та регіони (географічний розподіл), які вони представлятимуть, а також плани навчальних програм й опис кваліфікації тренерів.
· Програми обміну та/або прес-тури для журналістів або засобів масової інформації з різних регіонів України. Результатом таких обмінів/прес турів має бути створення інформаційних матеріалів для цільових аудиторій, а також передача інформації на спільні теми між у всі регіони України. Інтерньюз Нетворк заохочує організації громадянського суспільства та медіа організації подавати спільні заявки на програми обміну.
· Інноваційні ідеї, які покращать якість медіа середовища в Україні та якість інформації про ЗМІ для громадськості. Подавайте цікаві та привабливі проекти, які стосуються цієї теми і навчать громадян оцінювати ЗМІ щодо якості та незалежності (медіа грамотність) у формі інформаційних кампаній, громадських (публічних) заходів, молодіжних та студентських проектів.

Інтерньюз Нетворк надасть грант у розмірі до 25 000 доларів США на період до 12 місяців.

Інструкції до написання заявок:
Всі заявки мають бути подані російською або українською мовою. Обов’язково повинен бути включений опис програми англійською мовою на одній сторінці.

I. Титульна сторінка – 1 сторінка, друкований шрифт 11 pt..
Ця сторінка має включати таку інформацію:
A. Назва проекту.
B. Короткий опис проекту: один параграф, чітке й зрозуміле резюме проекту.
C. Організація: назва та контактна інформація.
D. Координатор проекту: ім’я та контактна інформація.
E. Тривалість проекту.
F. Сума, що запитується, в доларах США.

II. Опис проекту – не більше 5 сторінок друкованого тексту, шрифтом 11 pt.:
A. Опис основних цілей та завдань проекту, що відповідають цілям проекту «У-Медіа».
B. Діяльність, що спрямована на досягнення цілей
C. Очікувані результати та вплив проекту
D. Інструменти та індикатори моніторингу та оцінки
E. Графік (терміни), які пояснюють логіку проекту та його виконання
F. Партнери – державні й недержавні
III. Бюджет – 2 сторінки в файлі MS Excel (форма додається) та обґрунтування бюджету, що роз’яснює запропоновані витрати.
Таблиця бюджету на одній сторінці та детальний опис кожного заходу на другій сторінці в файлі MS Excel, відповідно до формату, що додається. Бюджет має визначити основні категорії витрат, які чітко демонструють ефективність проекту. Власний внесок організації має становити не менше 15% від загальної вартості проекту. Бюджет має супроводжуватись документом в форматі Word з обґрунтуванням кожної категорії витрат.

IV. Спроможність організації та попередній досвід, якщо є така інформація - не більше 1 сторінки, шрифтом 11 pt.:

A. Досвід в управлінні бізнесом або проектами.
B. Попередні гранти, які отримувала ваша організація.
Заявки потрібно надсилати на електронну адресу [email protected]. Розгляд заявок відбуватиметься регулярно і може тривати протягом місяця від дати подання. Інтерньюз звертатиметься до вашої організації у разі виникнення додаткових запитань з приводу поданої заявки.

Критерії відбору заявок до фінансування:
· Запропонована ідея відповідає цілям програми «У-Медіа».
· Заявка покращує якість, тип та об’єм контенту, доступного для громадян.
· Ідея є такою, що зможе досягти відчутних результатів, особливо контенту, в короткий та чітко визначений проміжок часу.
· Заявник демонструє наявність технічних навичок, досвід та спроможність для виконання запропонованої діяльності.
· Очікувані результати та вплив є реалістичними і обґрунтованими.
· Ідея є інноваційною та креативною.
· Обґрунтований бюджет та ефективні витрати.

Оціночний комітет:
Журі проекту «У-Медіа» складатиметься з незалежних експертів, які оцінюватимуть та рекомендуватимуть до фінансування кращі заявки. Ключові співробітники Інтерньюз Нетворк в Україні та Вашингтоні братимуть участь у процесі відбору.

Присудження гранту є предметом наявності фінансування та затвердження Агентством США з міжнародного розвитку.

Джерело : Інтерньюз Нетворк, програма "У-Медіа"

Додатки : Форма бюджету ( Budget_chart.xls, 76 Kb )     Оголошення англійською ( U-Media_unsolicited proposalsRFP_eng.doc, 106 Kb )

Источник: сайт міста Добропілля

Система комментирования SigComments
ComForm">
avatar
Наверх