Сучасна українська література

Просмотров: 1760 0 17.10.2008 в 16:56:15 Новости библиотеки
Сучасна українська література
Шановні читачі!
Пропонуємо Вам ознайомитися зі списком книг сучасної української літератури, які знаходяться у фонді Центральної міської бібліотеки.
Скористуйтеся нагодою їх прочитати. Ласкаво просимо!


Андрухович Ю. І. Таємниця. Замість роману / Худож.-оформлювач І. В. Осипов; Фото на обкладинці Сузанни Шлеєр. — Харків: Фоліо, 2007. — 478 с.
Юрій Андрухович (нар.1960 р.) — поет, прозаїк, есеїст, пе¬рекладач, ініціатор і учасник багатьох літературно - артистичних перформенсів, з 1990 року — Патріарх Бу-Ба-Бу, автор чотирьох романів і п'яти поетичних збірок (кожна з яких була по-своєму першою), а також незліченної кількості есеїв, перекладів, кількох випадкових кіносценаріїв, однієї зовсім неочікуваної п'єси та однієї довго очікуваної авторської антології.
Під час річного перебування в Берліні у 2005—2006 роках за¬думав і почав писати роман. Причиною для такого рішення начебто стала «Таємниця» — книжка, «фото» якої ви зараз бачите. Робота над розшифровуванням і переписуванням реальних розмов автора із загадковим німецьким журналістом настільки поглинула й захопила, що Андрухович вирішив зосередитися виключно і цілковито на цьому «замість-роману» і вважати його найголовнішою — станом на сьогодні — своєю книжкою.
Жадан С. В. Капітал / Худож.-оформлювач І.В.Осипов. — Харків: Фоліо, 2007. — 797 с.
Сергій Жадан (народився 1974 р.) — поет, прозаїк, перекладач, есеїст, організатор літературних фестивалів, рок-концертів, театралізованих перформансів та акцій громадянської непокори. Автор кількох книжок віршів та прози. Живе і працює в Харкові.
Все, що ти хотів дізнатись про соціалістичний реалізм, але не мав у кого спитати.
Книга, яку ти ніколи не знайдеш у бібліотеці свого профтехучилища. Для тих, хто бореться з системою за допомогою власних шкідливих звичок.
«Депеш Мод», «Цитатник», «Гімн демократичної молоді» — вперше під однією обкладинкою.
Забужко, Оксана. Сестро, сестро: Повісті та оповідання. — Видання друге. — К.:Факт, 2005. — 240 с.
Книжку вибраних повістей і оповідань Оксани Забужко, поруч із ра¬ніше недрукованими, складають твори, що вже встигли завоювати любов читачів і визнання критики в Україні та за кордоном.
Роздобудько І. Ґудзик/ Худож.-оформлювач. В. Осипов. —Харків: Фоліо, 2008. — 222 с.
Ірен Роздобудько — автор психологічних трилерів «Мерці», «Ескорт у смерть», авантюрного детективу «Останній діамант міледі», романів «Ранковий прибиральник», «Шості двері», двох поетичних збірок. Пише казки та оповідання для дітей, малює, вишиває бісе¬ром, грає на гітарі, плаває з аквалангом і на питання: «Чи вмієте ви грати на роялі?» — відповідає: «Не знаю, треба спробувати...»
Роман «Ґудзик», що ми пропонуємо до уваги читача, у 2005 році отримав першу премію Всеукраїнського конкурсу «Коронація слова».
Цей роман має багато нашарувань, сюжетних колізій і героїв. Його часовий простір: від середини 70-х до наших днів, його географія — Київ, українська провінція, Росія, Чорногорія, зрештою — Америка. Але головна ідея така: велике щастя або велика трагедія може почати¬ся з найменшої деталі, з ґудзика, який так легко загубити, а потім шу¬кати все життя...
Це роман про любов, вірність, зраду. Про те, що ніколи не варто оглядатися назад, а цінувати те, що існує поруч із тобою — сьогодні і назавжди.
А можливо, цей роман про... дещо з життя янголів, що випадко¬во потрапили на нашу землю?..
Марія Матіос. Щоденник страченої. - Львів: ЛА «ПІРАМІДА», 2005. - 192с.
Літописець полюсів людського життя - легального й прихованого - Марія Матіос у «Щоденнику страченої» демонструє елементи психологічного триллера, в якому органічно поєднано сюжет і потік свідомості, детективність розповіді й новелістичний фінал, тілесну чуттєвість і психоаналітику.
Хаткіна Н.В. Справжня жінка. - Донецьк: ПП «КД «Проспект-Прес», 2005 - 272 с..
Ця збірка — немов галерея психологічних портретів жінок. У кожному портреті читачі знайдуть якусь рису, по якої впізнають себе.
Героїні новел відверті, трохи дивакуваті, іноді сенти¬ментальні. У вирі сьогодення їм не завжди таланить, але вони знаходять сили подивитися на своє життя з по¬смішкою та не без надії.
Авторка знаходить у буденному житті цікаві сюжети, поєднуючи гумор та іронію із щирим співчуттям.
Марія Матіос. Солодка Даруся. - Львів: ЛА «ПІРАМІДА», 2005. - 176с.
Нова книжка Марії Матіос «Солодка Даруся» - це, насамперед, мовний виклик дистильованій макулатурі, що заполонила книжковий ринок. Це - українська історія 30-х - 70-х років минулого століття в її буковинському і галицькому ареалах.
«Драма на три життя», як визначила жанр «Солодкої Дарусі» сама письменниця, - моральне застереження-забобон про те, що історія і кожна окрема людина за всіх часів і режимів пов'язані одною пуповиною, а гріх і його спокута - явища майже осяжні, матеріальні.
Забужко, Оксана.Друга спроба: Вибране. — К.: Факт, 2005. — 320 с.
До «Вибраного» однієї з кращих українських поетес XX—XI сто¬ліття увійшли вірші з книжок «Травневий іній», «Диригент остан¬ньої свічки», «Автостоп», «Новий закон Архімеда», з неопублікованої дитячої книжки «Весняна акварель», нові вірші та поетичні переклади.
Незнайома: Антологія української «жіночої» прози та есеїстики другої пол. XX— поч. XXI ст. / Авторський проект, упоряд., вступне слово, бібліограф, відомості та приміт. Василя Ґабора. — Львів: ЛА «Піраміда», на замовлення приватного підприємця Говди І. В., 2005. — 600 с. (Видавничий проект сучасної літератури «Приватна колекція»).
Антологія української «жіночої» прози та есеїстики другої пол. XX—поч. XXI ст. «Незнайома»—це унікальна книга в українському літературному просторі. У ній уперше об'єднано під однією обкладинкою прозу та есеїстику тридцяти добре відо¬мих і малознаних українських письменниць-прозаїків та провідних літературо¬знавців (і все про них), які тонко й глибоко відтворюють внутрішній світ української жінки, її світовідчуття і світосприйняття.
В антології представлені яскраві зразки художньої прози та есеїстики (короткі романи, повісті, новели, оповідання, притчі, есе), у яких тісно переплелися вишукана естетика й філософічність, фантазія, еротика й містика.
Видання є своєрідним продовженням антології вибраної української прози та есеїстики кінця XX ст. «Приватна колекція» — кращої книги 2002 р.
Забужко, Оксана. Notre Dame d*Ukraine: Українка в конфлікті міфологій. — 2-е вид., виправл. — К.: Факт, 2007. — 640 с; іл. — (Сер. «Висока полиця»).
Хто ми — Україна чи Малоросія? Європа чи Росія? Чи ук¬раїнська релігійність — це те саме, що візантійське православ'я? Звідки взялись тамплієри на берегах Дніпра? Яку таємницю бе¬регли «таємні товариства» малоросійських дворян XIX ст.? Звід¬ки в «Лісовій пісні» зашифрована легенда про Грааль? Чи й справді українці — це «селянська нація»? В чому різниця між де¬мократією і хамократією? В чому полягав модерний «україн¬ський проект» і чи вдалося нам його реалізувати?..
Нова книжка провідної української письменниці, підсумко¬вий плід її багаторічних роздумів — це вражаюча інтелектуальна подорож крізь віки, культури й конфесії в пошуках «України, яку ми втратили». Ключем до неї стає розкритий О. Забужко «код Лесі Українки». Аристократка і єретичка, спадкоємиця древньо¬го лицарського роду і продовжувачка гностичної традиції, ця найвидатніша з українок залишилася незрозумілою в радянській Україні і майже незнаною широкій публіці — в Україні незалеж¬ній. Чому? Відповіддю на це питання стає велика історична дра¬ма «прихованої війни», яку Оксана Забужко з притаманною їй відвагою виносить із забуття і, на багатющому літературному й історичному матеріалі, відновлює на повен зріст.
Це не лише фундаментальна історико-культурна студія чи вишукана філологічна екзегетика. Це ще й книга про наше сьо¬годення — про те, як жорстоко ми розплачуємося за втрату і за¬буття багатовікової лицарської культури...
Слапчук В. Дикі квіти: роман. – К.: Факт, 2005.- 296с.
Сімейне життя зберігає безліч таємниць і несподіванок. За кожним вікном, що затишно світиться ввечері й виблискує шибками на ранок, - свій космос. Родина з трьох чоловік – це три світи, що перетинаються у вибраних точках. І тільки Автор знає, що поза тими точками збігу, які скарби, красуні й найпотворніші чудовиська населяють ці світи. Василь Слапчук, чий стиль вирізняється витонченим психологізмом, м’якою іронією, парадоксальністю, запрошує вас у захопливу подорож світами Чоловіка, Жінки і Дитини. А тим, хто не хоче занурюватись у глибини психології, роман подарує чудову можливість посміятися від душі – адже чужі проблеми такі кумедні, на відміну від своїх, болючих і невирішуваних.
Слапчук В. Клітка для неба: повісті. – К.: Факт, 2006. – 280с.
„Клітка для неба”, „Глобус України”, „Кенгуру завбільшки з цвіркуна”... Назви повістей, що увійшли до нової збірки Василя Слапчука, химерніші одна за одну. А можливо, і за самі тексти, які у більшості своїй – земні, навіть приземлені. Укорінені у все таке звичне, буденне, а вся філософія в них – то лише „крихти у бороді Конфуція”. Мудра іронічна усмішка крізь примружені очі. Крім того – щемке кохання, давнє, напівзабуте, теплі спогади про незатишне дитинство, польоти на пегасі, пошуки своїх витоків із заступом у руках, і знову кохання, яке й поєднує все перераховане в нерозривну єдність.
100 тисяч слів про любов, включаючи вигуки / авт. проекту С.Г.Васильєв, О.А.Коваль; упорядник С.Г.Васильєв. – Харків: Фоліо, 2008.- 251с.
Ця книжка є унікальною: її автори – 25 найкращих сучасних українських письменників. У своїх творах – есе, оповіданнях, нарисах, ліричних етюдах – вони намагалися збагнути та розгадати вічну таємницю любові, побачити її вияви в сьогоднішньому дні. Це розповідь про сучасну людину сучасною ж, як то кажуть, нефільтрованою мовою – такою, яким є саме життя.

Підготувала бібліограф ЦБС Бучковська Л.В.


Источник: сайт міста Добропілля

Система комментирования SigComments
Наверх