Енергія вітру: німецькі інвестори придивляються до України

Просмотров: 659 2 25.06.2010 в 08:07:21 Новости группы

Теелке Боярскі - менеджер зі зв’язків з урядом берлінського офісу компанії ENERCON – переконана: якщо в країні працює так званий «зелений тариф» - то це найкращі політичні гарантії, що німецькі інвестиції зможуть прийти у галузь відновлювальної енергетики України. ENERCON – один з лідерів галузі виробництва енергетичних установок. Вітрові турбіни вони виробляють на підприємствах у Німеччині, а також у Швеції, Бразилії, Португалії й Туреччини. Загалом ENERCON вже встановили у світі понад 16 тисяч вітряків. На думку представниці компанії, роки за 2-3 роки черга прийде й до України:

«Спершу маємо налагодити роботу у тих країнах Східної Європи, де ми вже її розпочали. І зазвичай, навіть якщо є закон про «зелений тариф», що обіцяє вищу ціну виробникам відновлювальної енергії, ніж традиційної, то в такій країні спершу слід знайти місця, де багато вітру і вимірювати його близько року, щоби зрозуміти, наскільки це продуктивно встановлювати вітрові установки».

Фахівці рекомендують фіксований «зелений» тариф

Дослідниця Екологічного Інституту Берліна Пайпер Фостер переконана, що наявність фіксованого тарифу на «зелену» енергію – добрий шлях, оскільки він гарантує безпеку інвесторів та інвестицій. За її словами важливо також мати гарантії, як це у німецькому законодавстві. 


«Він може бути впевнений, що гроші, які він інвестував, окупляться, навіть попри можливі коливання на ринку. Якщо я вирішу поставити на дах свого будинку сонячні панелі, я буду впевнена, що наступні 20 років я продаватиму енергію за фіксованим тарифом. Втім, вже доведено, що будь-яка країна, як Україна, яка впровадить систему заохочувального тарифу на зелену енергетику – стане більш привабливою для інвестицій»

Українці ще мало знають про відновлювальну енергетику

Нині сусід України - Польща активно намагається привабити інвесторів у вітрову енергетику, втім експерти зауважують, що на заваді зараз – економічна криза. Також у Східній Європі попри гарні наміри можновладців й чудові законодавчі ініціативи національного рівня з розвитку відновлювальної енергетики, часто заважає процесам бюрократія й нерозуміння на місцях. Так вважає керівниця напрямку Східної Європи Німецького Бюро Технічної співпраці (GTZ) Ульріке Ляйс. Цьому є й приклад в Україні. Так, коли французька компанія Eurocape вирішила встановити парк вітроенергетичних установок у Приазов’ї, інвестор зіштовхнувся з тим, що місцеві мешканці висловлювали побоювання щодо безпечності вітряків. Як вважає Пайпер Фостер, вигоди від іноземних інвестицій у вітрову енергетику можуть бути й простим українцям:

«Кожен з нас має право на покупку акцій цих проектів, навіть якщо це 2000 євро, інвестиції повинні давати громадянину право самостійно стати власником цих проектів, отже, гроші можуть повертатись до них, навіть повернутися до них кожен місяць, навіть якщо це всього лише невелика сума грошей, вони теж власники й матимуть частку прибутку. Друге – це створення робочих місць і третє - більш стабільні ціни на електроенергію для себе в майбутньому».

Голова правління Української вітроенергетичної асоціації Андрій Конеченков розповів Deutsche Welle, що український варіант «зелених тарифів» вже привернув увагу й інших світових вітроенергетичних лідерів, як дансько-німецька компанія VESTAS, німецька NORDEX. Загалом вітрову енергетику вважають цілком конкурентоспроможною за ціною з традиційною дешевою електроенергією.


Автор: Ольга Веснянка

Редактор: Дмитро Каневський


Источник: сайт міста Добропілля

Система комментирования SigComments
avatar
2 Prorok • 14:27:04, 25.06.2010
Будем надеяться, что чиновники не помешают продвижению проекта.
Лет шесть назад в Крыму под Судаком на горе Меганом полным ходом шло строительство ветряных электростанций. Совместный Русско-Украинский проект. Зрелице, я Вам скажу, потрясающее. Шум ветра в лопостях, масштаб строительства, море, горы. На тот момент пятая часть полуострова питалась от ветряков.

В сентябре прошлого 2009 года решил показать друзьям ветряки. То что мы увидели, просто не поддаётся пониманию и описанию. РАЗРУХА!!! Всё стоит наполовину разобранное. От строящейся дороги нет и следа. Процветает бизнес катания на квадроциклах по бездорожью. Помаранчевая власть решила что ветер с моря только для Украины и в результате полный крах.
avatar
1 Vlados • 08:07:55, 25.06.2010
Німецько-український проект: «Енергозабезпечення в енергоефективних будівлях»

Großansicht des Bildes mit der Bildunterschrift: "Зелена енергія"
Щоб заощаджувати електроенергію, у житлових будівлях в Україні можна використовувати відновлювальну енергетику. Своїм досвідом з українськими фахівцями ділилися їхні німецькі колеги.

Німецьке товариство технічного співробітництва (GTZ) зібрало у Києві українських та німецьких фахівців з будівництва, щоби поділитись досвідом, як можна зробити будівництво енергоефективнішим за рахунок «зеленої енергетики». Як розповів Deutsche Welle інженер зі Штутгарта Йорг Баумгертнер: «З 20-річним досвідом,думаю, ми можемо поділитися знаннями з українськими фахівцями з енергетики». За його словами, нині у Німеччині споживають одну десяту від того обсягу енергії, що споживали у 1970-х роках. Технічно можливим є не лише опікуватись енергоефективною забудовою, але й модернізувати старі будівлі.

В Україні вже теж є декілька успішних прикладів

Баумгертнер наводить приклади, коли сонячну енергію, біомасу та геотермальну енергію активно використовують для житлових будівель в Німеччині. Головний інженер інституту відновлювальної енергетики Юрій Фаворський каже, що перші кроки у цьому напрямку вже роблять і в Україні: «З успішних проектів є енергозабезпечення островів, гірських районів та заміських будинків, де є проблеми з електроенергією». Експерт бачить великі перспективи для енергозабезпечення для житлових будинків за рахунок відновлювальної енергетики: це сонячна енергія, наприклад, геліосистеми для підігріву гарячої води, теплопостачання, водопостачання.

Німецький інженер, своє чергою, знаходить аргументи щодо енергоефективних заходів й для тих, хто нині замислюється над зведенням приватних будинків в Україні. Баумгертнер рекомендує насамперед зробити добру теплоізоляцію, адже в Україні теж дмуть холодні вітри, як у Німеччині, отже слід подбати про вікна, щоби не втрачати тепло.

Автор: Ольга Веснянка

Редактор: Дмитро Каневський

ComForm">
avatar
Наверх