23, Четвер - 04:36:55
Теелке Боярскі - менеджер зі зв’язків з урядом берлінського офісу компанії ENERCON – переконана: якщо в країні працює так званий «зелений тариф» - то це найкращі політичні гарантії, що німецькі інвестиції зможуть прийти у галузь відновлювальної енергетики України. ENERCON – один з лідерів галузі виробництва енергетичних установок. Вітрові турбіни вони виробляють на підприємствах у Німеччині, а також у Швеції, Бразилії, Португалії й Туреччини. Загалом ENERCON вже встановили у світі понад 16 тисяч вітряків. На думку представниці компанії, роки за 2-3 роки черга прийде й до України: «Спершу маємо налагодити роботу у тих країнах Східної Європи, де ми вже її розпочали. І зазвичай, навіть якщо є закон про «зелений тариф», що обіцяє вищу ціну виробникам відновлювальної енергії, ніж традиційної, то в такій країні спершу слід знайти місця, де багато вітру і вимірювати його близько року, щоби зрозуміти, наскільки це продуктивно встановлювати вітрові установки». Фахівці рекомендують фіксований «зелений» тариф Дослідниця Екологічного Інституту Берліна Пайпер Фостер переконана, що наявність фіксованого тарифу на «зелену» енергію – добрий шлях, оскільки він гарантує безпеку інвесторів та інвестицій. За її словами важливо також мати гарантії, як це у німецькому законодавстві.
Українці ще мало знають про відновлювальну енергетику Нині сусід України - Польща активно намагається привабити інвесторів у вітрову енергетику, втім експерти зауважують, що на заваді зараз – економічна криза. Також у Східній Європі попри гарні наміри можновладців й чудові законодавчі ініціативи національного рівня з розвитку відновлювальної енергетики, часто заважає процесам бюрократія й нерозуміння на місцях. Так вважає керівниця напрямку Східної Європи Німецького Бюро Технічної співпраці (GTZ) Ульріке Ляйс. Цьому є й приклад в Україні. Так, коли французька компанія Eurocape вирішила встановити парк вітроенергетичних установок у Приазов’ї, інвестор зіштовхнувся з тим, що місцеві мешканці висловлювали побоювання щодо безпечності вітряків. Як вважає Пайпер Фостер, вигоди від іноземних інвестицій у вітрову енергетику можуть бути й простим українцям: «Кожен з нас має право на покупку акцій цих проектів, навіть якщо це
2000 євро, інвестиції повинні давати громадянину право самостійно стати
власником цих проектів, отже, гроші можуть повертатись до них, навіть
повернутися до них кожен місяць, навіть якщо це всього лише невелика
сума грошей, вони теж власники й матимуть частку прибутку. Друге – це
створення робочих місць і третє - більш стабільні ціни на
електроенергію для себе в майбутньому». Голова правління Української вітроенергетичної асоціації Андрій Конеченков розповів Deutsche Welle, що український варіант «зелених тарифів» вже привернув увагу й інших світових вітроенергетичних лідерів, як дансько-німецька компанія VESTAS, німецька NORDEX. Загалом вітрову енергетику вважають цілком конкурентоспроможною за ціною з традиційною дешевою електроенергією.
Редактор: Дмитро Каневський
Источник: сайт міста Добропілля
|