12-13 ноября у Добропіллі Docudays UA 2011

Просмотров: 1251 1 01.11.2011 в 10:19:42 Афиша
12-13 ноября у Добропіллі Docudays UA 2011
У м.Добропілля 12 та 13 листопада проходитиме перегляд фільмів-переможців фестивалю Docudays UA 2011, організатором виступає місцева громадська організація «ДОБРО». У перервах між показами традиційно будуть проводитися дискусії та обговорення побаченого.

Фестиваль приїздить до Добропілля на радість любителів кіно вперше. Зупинка мандрівного фестивалю відбудеться у Центральній Бібліотеці. Час - 15:00. За адресою: м. Добропілля, вул. Первомайська, 121 третій поверх (читальна зала). Вхід вільний. 



Про проект 
Нинішнього року найкращі документальні фільми на тему прав людини у рамках Мандрівного фестивалю документального кіно з прав людини Docudays UA зможуть побачити мешканці 123 міст і містечок України. Ефект від перегляду фільмів буде підсилений зустрічами з відомими правозахисниками, діячами культури та митцями, тематичними дискусіями, обговореннями, диспутами в молодіжних аудиторіях. 

Ось як оцінюють Docudays UA директори міжнародних фестивалів документального кіно про права людини з інших країн, які проводили на прохання команди фестивалю його моніторинг (витяги): 

Мацей Новицький, директор фестивалю «WATCH DOCS» www.watchdocs.pl, Польща: «Я був дійсно вражений, настільки очевидний і незаперечний розвиток фестивалю. Розмах Мандрівного фестивалю, число людей, які беруть участь у ньому, - це дійсно impressig - фестиваль виглядає як один з найширших і найбільш інтенсивних у Європі національних проектів інформування про права людини через документальні фільми». 

Нора Бенакова, директор «ONE WORLD», Словаччина: «Я вважаю фестиваль Docudays UA дуже важливим для України, де повага до прав людини і свобод не так очевидна. Кожне обговорення про права людини є цінним. Фестиваль Docudays UA забезпечує відкриту платформу для людей, яка дає можливість отримати доступ до інформації з різних частин світу, задати питання та висловити свою думку». 

Нагадаємо, що з 25 по 31 березня 2011 року у Києві в Будинку кіно (вул. Саксаганського, 6) та кінозалі Ґете-Інституту (вул. Волоська 12/4) пройшов 8-й Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA http://www.docudays.org.ua. 
Цього року в конкурсній програмі та позаконкурсних показах взяли участь 63 стрічки з України та інших країн Європи, Сполучених Штатів Америки, Канади, Нової Зеландії, Індії, а також країн Південної Америки та Африки. 

Мандрівний Фестиваль Docudays UA підтримали: 
Національний фонд підтримки демократії (США), 
Міжнародний фонд «Відродження», 
Movies that Matter, 
Міжнародна організація міграції, 
Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), 
Німецький культурний центр «Ґете-Інститут», 
Польський інститут в Києві, 
Державна служба кінематографії Міністерства культури і туризму України, 
Національна спілка кінематографістів України, 
Всеукраїнська освітня програма «Розуміємо права людини». 
Організатори фестивалю Docudays UA : 
Українська Гельсінська Спілка з прав людини, 
Херсонська міська Асоціація журналістів «Південь», 
Херсонський обласний Фонд милосердя та здоров’я, 
Громадська організація «Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв». 

Із 2006 року фестиваль «DocudaysUА» є учасником HumanRightsFilmNetwork (Міжнародна мережа фестивалів з прав людини).

Володимир Орос


Источник: сайт міста Добропілля




Система комментирования SigComments
avatar
1 Vlados • 17:45:03, 05.11.2011
Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини «Docudays UA» вже друге завітає до Донецька. Проте, цьогоріч він охопив не лише обласний центр, а й інші міста: Добропілля, Горлівку, Краматорськ, Торез. Всі охочі зможуть відвідати покази безкоштовно. За словами організаторів, вхід абсолютно відкритий, жодна попередня реєстрація не потрібна. Окрім переглядів фільмів, особливість «Docudays» полягає в тому, що на кожен показ будуть запрошені спеціальні гості, які безпосередньо пов’язані з тематикою зустрічі. «Таким чином ми можемо забезпечити дискусію серед глядачів», – вважає один зі співорганізаторів заходу Альона Ігнатьєва.

Вона зазначила, що місця для показів обирались також не випадково. «Залежно від фільму і дискусії ми прагнули знайти максимально прийнятні приміщення і створити там для глядача оптимальну обстановку. Так, за допомогою кінофестивалю, ми намагаємося привернути увагу до таких суспільних проблем, до порушень прав людини», – розповіла Ігнатьєва.

Як повідомив один зі співорганізаторів, голова правозахисної громадської організації «Донецький меморіал» Олександр Букалов, глядачами кінопоказів також стануть люди, що перебувають у місцях позбавлення волі. «Минулого разу в одній з колоній мене запитали: навіщо ви показуєте ці фільми? Ми хочемо, щоб ви його переглянули і замислились яке це може мати відношення до вашої долі», – зазначив правозахисник. За його словами, покази в місцях позбавлення волі плануються у Торезі й Сніжному, Макіївці й Горлівці, Селідовому та Маріуполі.

На запитання журналістів чому кінофестиваль охопив небагато міст області, організатори відповіли, що проведення показів в регіонах – волонтерство та ініціатива громадських організацій чи окремих активістів. «Якщо хтось візьме на себе ініціативу знайти місце для демонстрації фільму – ви станете партнером нашого кінофестивалю. Ми готові показувати фільми в кожному місті, але потрібно, щоб були активні люди, які будуть цим займатися».
Донецький прес-клуб
ComForm">
avatar
Наверх