Ю.Тимошенко: "Уряд усе зробить, щоб шахтарі мали роботу, достойну зарплату, та користувалися усіма пільгами

Просмотров: 1195 0 26.08.2009 в 10:44:28 Новости Украины

   У вівторок, 25 серпня, в клубі Кабінету Міністрів України, за участі глави Уряду Юлії Тимошенко, відбувся «круглий стіл» із проблем розвитку вугільної промисловості. В ньому взяли участь представники державних і приватних вугільних підприємств, профспілок, народні депутати України, міністри, представники державних органів влади.

Зустріч відкрила вступним словом Прем’єр-міністр України Ю. В. Тимошенко. Учасники «круглого столу» хвилиною мовчання вшанували пам'ять гірників шахти імені Кірова ДП «Макіїввугілля», які загинули минулої неділі у наслідок аварії на копальні.

Глава Уряду задала загальний тонн розмові на діловій зустрічі, повівши чіткий і конкретний, діловий діалог із приводу того, в якому стані опинилася галузь через світову фінансово-економічну кризу, що зроблено Урядом із метою стабілізувати ситуацію, а також, що потрібно іще невідкладно зробити для цього.

 Юлія Тимошенко, зокрема, розповіла про те, яких заходів Кабінет Міністрів вжив для того, щоб підтримати Мінвуглепром 2008 року. А це означає, що насамперед збільшив бюджетне фінансування вугільної галузі порівняно з 2007 роком на 1,4 млрд. грн. (ріст склав 24%). Схвалив Концепцію реформування вугільної галузі, яка широко обговорювалася з шахтарськими колективами та галузевими профспілками. Концепція містить у собі стратегічне бачення розвитку галузі та системних перетворень для адаптації галузі до сучасних ринкових вимог. 13 листопада 2008 року, коли ситуація з реалізацією продукції зайшла в глухий кут, відновила роботу Координаційна рада з питань врегулювання кризових ситуацій у вугільній промисловості, яку очолила особисто Прем’єр-міністр України. Разом із народними депутатами і галузевими профспілками був розроблений, а Верховною Радою прийнятий у вересні 2008 року Закон України «Про підвищення престижності шахтарської праці».

До пріоритетів 2008 року відносяться запровадження відкритих аукціонних продаж коксівного вугілля, в результаті чого його ціна за три місяці зросла вдвоє. У листопаді того ж року, - як зазначала в своєму виступі Ю. В. Тимошенко, - для мінімізації негативного впливу світової фінансової кризи, Уряд підписав Меморандум порозуміння між Кабінетом Міністрів та підприємствами гірничо-металургійного комплексу. Це дало змогу врегулювати питання обов’язкової закупки металургами вітчизняного коксівного вугілля, підтримати ціну на нього, забезпечити розрахунки та поетапне погашення боргів металургійних підприємств перед державними шахтами.

Як заявила Юлія Тимошенко, вжиті заходи мали концептуальну, довгострокову дію, оскільки помітно здійснюють вплив на розвиток ситуації і нині. Так, середньомісячна зарплата працівників державних шахт у середньому підвищилася в 1,5 раза – до 3183 грн. у липні 2009 р., зарплата гірничих робітників очисного вибою (ГРОВ) зросла майже до 5 тисяч гривень. Приміром, у ДП «Ровенькиантрацит» вона підвищилася в 1,8 раза; в ДП «Добропіллявугілля» – в 1,7 раза; ДП «Свердловантрацит» – в 1,6 раза. Середня пенсія шахтарів зросла на 70% - до 2132 гривень. У 2009 р. з держбюджету на пенсії шахтарів виділено 4,1 млрд. грн.; в проекті бюджету на 2010 р. передбачено 4,2 млрд. грн. Збільшено виплати сім’ям шахтарів, які загинули чи постраждали на виробництві.  

Виступ Прем’єр-міністра суттєво доповнив своєю розповіддю про стан справ у галузі, про перспективи її розвитку Міністр вугільної промисловості України Віктор Полтавець. 

Зі своїми повідомленнями за круглим столом виступили Ю. Є. Зюков, генеральний директор ДП «Ровенькиантрацит», А. Д. Гончаров, генеральний директор ДП «Артемвугілля, О. В. Погодін, генеральний директор ДП «Вугілля України», М. Я. Волинець, народний депутат України, лідер Незалежної профспілки гірників України, В. М. Мамченко, перший заступник голови профспілки працівників вугільної промисловості України, О. В. Плювако, генеральний директор ДП «Свердловантрацит», М. В. Тимченко, генеральний директор паливно-енергетичної компанії ТзОВ «ДПЕК», О. М. Єрмаков, генеральний директор ДП «Львіввугілля», Є. Б. Новік, керуючим трестом -- голова правління ВАТ «Трест «Донецькшахтопроходка», Б. А. Грядущий, Герой України, директор ДП «Донецький науково-дослідний вугільний інститут». 

Юлія Тимошенко живо реагувала на кожну проблему порушену виступаючими. Тут же віддавала відповідні доручення, вимагала те чи інше питання внести до протоколу засідання і доручити певним державним структурам вивчити для розв’язання в короткі терміни. 

Коли зайшла мова, приміром, про борги енергетиків перед вугледобувними підприємствами, глава Уряду доручила Міністрові палива та енергетики України Ю. В. Продану врегулювати це питання. «Те, що ми сьогодні маємо один мільярд заборгованості перед шахтарями за поставлене вугілля – вкрай негоже, - сказала Юлія Володимирівна. - Необхідно до кінця року знайти всі необхідні кошти, в тому числі використати і довгострокові кредити, щоб розрахуватися, профінансувати гірників, повернути їм борги енергоринку». 

Прем’єр-міністр висловила невдоволення зростанням імпорту вугілля в Україну. «Думаю, - зазначила Юлія Тимошенко, що «Укркос» повинен був суттєво перевірити, чому коли у нас в державі є власні невикористані запаси вугілля, на 36 відсотків зріс імпорт вугілля» При цьому глава Уряду підкреслила, що й металургійні підприємства, не зважаючи на суттєву їх підтримку, теж використовують імпортне вугілля. «Ми до них із відкритим серцем, а вони до нас із такою політикою…», - сказала Юлія Тимошенко.

  Прем’єр-міністр заявила, що до кінця нинішнього року, буде виділено для розвитку нашої галузі ще 1,6 мільярда гривень. Із них 1,1 мільярда передбачається спрямувати на зарплату шахтарям (держпідтримка на собівартість). Ще 400 мільйонів гривень буде направлено на «зарядку» лав необхідним гірничошахтним обладнанням. 100 мільйонів гривень Уряд цільовим траншем виділить на потреби, пов’язанні з підвищенням безпеки праці на шахтах. 

  Це, зазначимо, окрім 150 мільйонів гривень, які минулої п’ятниці, 21 серпня ц. р., на позачерговому засіданні Кабінету Міністрів України, були виділені на побутове вугілля для вуглеотримувачів шахт, які ліквідуються. 

  Коли науковець Б. А. Грядущий заговорив про необхідність впровадження протиаварійної установки «УТАС» для підвищення безпеки праці шахтарів, глава Уряду Юлія Тимошенко, заявила, що це повинно стати одним із першочергових завдань для галузі. Вона підкреслила, що Кабінет Міністрів на ці потреби в Стабілізаційному фонді нинішнього року передбачив 70 мільйонів гривень. При розробці держбюджету на 2010 рік також буде визначено кошти на ці цілі. 

Особливе здивування в Юлії Тимошенко викликало повідомлення того ж таки Б. А. Грядущого про те, що нинішнього року Міністерство освіти України скоротило підготовку у вищих навчальних закладах держави фахівців за спеціальністю «гірничий інженер». 

«Як може розвиватися галузь, якщо для неї зовсім не готуються молоді професійні кадри? Якщо закрита аспірантура за цим фахом?» - з болем говорив учений. 

Глава Уряду віддала тут же розпорядження негайно розібратися і виправити ситуацію.

Розмова за «круглим столом» тривала понад три години. Жодна пропозиція, зауваження не пройшло мимо уваги Прем’єр-міністра. Закінчуючи зустріч із представниками шахтарських колективів, штабу галузі, Юлія Тимошенко зауважила, що в подібному форматі до кінця року має відбутися ще одна подібна зустріч. Потрібно сформувати проблеми, над якими належить попрацювати керівництву галузі, профспілкам, Уряду в 2010 році.  

Глава Кабінету Міністрів Юлія Тимошенко щиро привітала всіх присутніх із наступаючим святом – Днем Шахтаря. 

 
Прес-служба Мінвуглепрому


Источник: сайт міста Добропілля

Система комментирования SigComments
Наверх