В травні Добропілля вперше випробувало новий формат культурного дозвілля, такий як арт-резиденція. Ця подія відбулась в рамках проекту «Культура і Конфлікт», ініційованого Goethe Institut та ГО Гараж Генг, що фінансується Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини.
Зазвичай резиденція передбачає наявність художньої майстерні, де митці можуть не лише попрацювати, а зануритись у новий простір, поспілкуватися з однодумцями, зробити своє художне дослідження. В Добропіллі ж платформою для творчості стали центральна площа міста, молодіжній центр «ДоброЛаб» та Сквер ХХІ. Ці локації виконували функцію майданчиків для спілкування, ставали місцем пленерного живопису, художніми студіями та виставковими залами.
З 5 по 9 травня в місті працювали художники з Берліну - Алан Мейєр, Краматорська - Лариса Кулєшова та Софія Зітецька й Бахмуту Марія Вишедська і Ростислав Сосновий. Цей творчий колектив запалював своїм натхненням місцевих мешканців, в спільній роботі народжувались нові шедеври.
Відкриття резиденції відбулося в форматі Арт-пікніку. Ми, навіть, не уявляли, що в Добропіллі стільки охочих помалювати. Творчий настрій захопив усіх від найменших до найстарших, кожен бажаючий міг створити свій власний шедевр на полотні, папері, навіть, на одязі. Душевності і шарму цій події додавали виступи місцевих музикантів, запальні сальса й бачата від відвідувачів заходу.
П’ять днів плідної роботи завершились відкриттям художньої виставки, а #не_фрески від Марії Вишедської прикрашають стіни амфітеатру у публічному просторі Сквер ХХІ.
Хто ще не встиг побачити результати резиденції, запрошуємо у молодіжний центр «ДоброЛаб» та Сквер ХХІ.
Добропілля таки може розвиватися культурно в умовах конфлікту, і відгук місцевих жителів, їх палаючі очі і прекрасні малюнки красномовно про це говорять
Проект реалізується в рамках проекту «Культура і Конфлікт», ініційованого Goethe Institut та ГО Гараж Генг, що фінансується Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини