Система військової освіти інтегрована до загальнодержавної системи освіти. Вступну кампанію 2020 року організовано згідно з вимогами законів України, Умовами прийому до вищих навчальних закладів у поточному році, затвердженими наказом Міністерства освіти і науки.
Про це повідомив заступник директора Департаменту військової освіти, науки, соціальної та гуманітарної політики Міністерства оборони України полковник Вадим Артамощенко.
— До мережі вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти (далі — ВВНЗ та ВНП ЗВО. — Ред.) входить два університети, чотири академії, шість військових інститутів, три коледжі сержантського складу, одне відділення військової підготовки, тридцять три кафедри військової підготовки, десять кафедр медицини катастроф та військової медицини та три військових ліцеї. Три заклади мають статус «Національний», — розповів офіцер.
За його словами, терміни підготовки становлять — 2,5 року на здобуття ступеня освіти «фаховий молодший бакалавр», 4 роки — «бакалавр» за усіма спеціальностями, 1,5 року — «магістр».
— Підготовку для проходження військової служби за контрактом на посадах сержантського (старшинського) складу здійснюють військові коледжі (відділення військової підготовки) сержантського (старшинського) складу ВВНЗ та ВНП ЗВО, — зазначив полковник Вадим Артамощенко.
Він наголосив, що на навчання прийматимуть осіб віком із 17 років у рік вступу до 30 років, які здобули повну загальну середню освіту з-поміж цивільної молоді, випускників військових або військово-морських ліцеїв і ліцеїв з посиленою військово-фізичною підготовкою, строкової військової служби та військовослужбовців військової служби за контрактом. Також здобувати освіту зможуть резервісти і військовозобов’язані з повною загальною середньою освітою, що не мають військових звань офіцерського складу.
— Особливість вступної кампанії 2020 року — надання права військовослужбовцям строкової служби брати участь у конкурсі для вступу до ВВНЗ (ВНП ЗВО) лише за сертифікатами зовнішнього незалежного оцінювання якості освіти, — підкреслив полковник Вадим Артамощенко.
Також він додав, що контрактники, які бездоганно прослужили в ЗС України не менше одного терміну, або які проходять строкову військову службу за призовом під час мобілізації та зазнали поранення під час виконання службових обов’язків у районі проведення ООС, мають право вступу до ВВНЗ на заочну форму навчання для здобуття ступеня вищої освіти «бакалавр» за цивільними спеціальностями.
Довідка. В умовах особливого періоду брати участь у конкурсі за результатами вступних іспитів при вступі на освітні програми у галузі воєнних наук мають право:
— громадяни України, звільнені зі строкової служби — протягом року після звільнення;
— студенти закладів вищої освіти, які виявили бажання вчитись у ВВНЗ;
— вступники з числа випускників військового (військово-морського) ліцеїв та ліцеїв з посиленою військово-фізичною підготовкою, які закінчили навчання в рік вступу;
— військовослужбовці військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період.
Вступники з числа цивільної молоді та резервістів будуть брати участь у конкурсі за результатами зовнішнього незалежного оцінювання знань.
Вступники до ВВНЗ та ВНП ЗВО, крім надання сертифіката (сертифікатів) Українського центру оцінювання якості освіти або складання вступних іспитів з конкурсних предметів, обов’язково проходять психологічне обстеження, оцінювання рівня фізичної підготовленості та медичний огляд.
Порядок подачі документів
— Особи з числа цивільної молоді, які виявили бажання вступити на навчання до ВВНЗ або ВНЗ ВНП, в період з 01 січня до 01 червня року вступу подають особисто заяву до районного або міського військового комісаріату за місцем реєстрації, — наголосив заступник директора Департаменту військової освіти, науки, соціальної та гуманітарної політики Міністерства оборони України полковник Вадим Артамощенко.
У заяві зазначають:
— прізвище, ім’я та по батькові вступника;
— рік, місяць і день народження;
— поштовий індекс, адреса місця проживання та номер контактного телефону;
— найменування обраного ВВНЗ (ВНП ЗВО);
— обраний напрям (спеціальність) підготовки;
— перелік конкурсних предметів, з яких вступник зареєструвався для проходження зовнішнього незалежного оцінювання знань в Українському центрі оцінювання якості освіти (якщо реєстрація мала місце).
До заяви додають:
— автобіографія;
— копія документа державного зразка про повну загальну середню освіту (здобутий освітньо-кваліфікаційний рівень), на основі якого здійснюється вступ, і додатка до нього;
— шість кольорових фотокарток розміром 3×4 см;
— копії документів, які відповідно до чинного законодавства встановлюють право на пільги при вступі до ВВНЗ (ВНП ЗВО);
— копія довідки про присвоєння ідентифікаційного коду;
— два поштових конверти з марками і заповненими особисто адресою проживання та адресою районного (міського) військового комісаріату, де вступник перебуває на військовому обліку;
— довідка про проходження спеціальної перевірки;
— копія документа, що посвідчує особу та громадянство (паспорт громадянина України), військовий квиток або посвідчення про приписку, свідоцтво про народження — для осіб, які за віком не мають паспорта, або інший документ, який засвідчує особу і громадянство.
Усі копії документів засвідчені районним або міським військкоматом, до якого їх подають, або в установленому законодавством порядку.
Вступники, які зареєстровані на тимчасово окупованій території АР Крим, у Донецькій та Луганській областях і тимчасово проживають за їхніми межами, у разі неможливості оформлення особової справи у військовому комісаріаті за місцем проживання мають право подати заяву на вступ безпосередньо до приймальної комісії ВВНЗ. Оформлення особових справ таких вступників здійснюється безпосередньо у ВВНЗ.
Особи рядового, сержантського і старшинського складу військової служби за контрактом та строкової військової служби, що бажають вступити на навчання до ВВНЗ та ВНП ЗВО для здобуття освітньо-кваліфікаційних рівнів (ступенів) «молодшого спеціаліста» («фахового молодшого бакалавра») та «бакалавра» за схемою підготовки «курсант», з 1 лютого до 1 квітня року вступу на навчання подають рапорт за підпорядкованістю.
У рапорті вказують:
— військове звання, прізвище, ім’я та по батькові;
— займана посада;
— рік, місяць, день народження;
— здобутий рівень освіти;
— найменування ВВНЗ (ВНП ЗВО), до якого бажає вступити військовослужбовець;
— обраний напрям (спеціальність) підготовки;
— наявність або відсутність сертифіката (сертифікатів) Українського центру оцінювання якості освіти з конкурсних предметів.
До рапорту додаються: копія документа державного зразка про повну загальну середню освіту (документа про здобутий освітньо-кваліфікаційний рівень) та додатка до нього, шість фотокарток розміром 3×4 см, які завірені штабом військової частини, автобіографія, службова картка.
Військовослужбовці, які відповідають умовам прийому на навчання у ВВНЗ та ВНП ЗВО, направляються встановленим порядком на первинний медичний огляд до військово-лікарської комісії для визначення придатності.
Терміни вступних випробувань
Рішення про зарахування військовослужбовців вступниками до ВВНЗ (ВНП ЗВО), чи про відмову в направленні на навчання ухвалюють старші командири (начальники). У разі прийняття позитивного рішення, документи на військовослужбовця подають за підпорядкованістю до 10 квітня року вступу.
Затверджені списки вступників з числа військовослужбовців із доданням відповідних документів надсилають до вищих військових навчальних закладів до 15 травня року вступу на навчання.
Військовослужбовців строкової військової служби ЗСУ, відібраних вступниками до ВВНЗ (ВНП ЗВО), направляють командири військових частин на навчальні збори при навчальних закладах, які здійснюють підготовку військових фахівців за схемою навчання «курсант» перед складанням вступних випробувань.
За детальною інформацією звертатися : м.Добропілля,вул.Незалежності,33 або за тел.2-88-22,0501850406.