"Бібліотека, як середовище розвитку інтелекту та творчих здібностей: дитячий аспект"

Переглядів: 1638 0 20.05.2016 в 19:26:26 Новини бібліотек
Цікава та корисна зустріч пройшла 20 травня на базі Дитячої бібліотеки-філії № 5. Завідуюча бібліотекою - Рябовол Оксана Іванівна та злагоджений бібліотечний колектив гостинно зустрічали гостей: бібліотечних працівників Добропільської бібліотечної системи та бібліотекарів загальноосвітніх шкіл міста. 

З привітальним словом та побажанням плідної праці звернулася до всіх присутніх директор Добропільської міської ЦБС Ладченко Олена Віталіївна. В "інформаційних джунглях" - ми бібліотекарі, є провідниками з ліхтариками. На нас покладається велика відповідальність, не дати заблукати юним користувачам в цих "джунглях". Ми, працівники культури налаштовані на тісну, плідну співпрацю з закладами освіти, бо саме завдяки цьому виходить надзвичайно високий результат у закладанні інтелектуальних здібностей маленьких громадян нашої країни. "Освітній процес не обмежується тільки школами, тому бібліотеки - це той інструмент, який потрібно використовувати по максимуму, і ми готові виконувати свої функції", - зазначила Олена Віталіївна. 

Оксана Іванівна виступила з презентацією  та представленням виставки-досвіду. За багато років, є величезна практика роботи з дитячою аудиторією, якою варто поділитися. Це і розробка програм, списків літератури, майстер-класів, сценаріїв свят за різними тематиками, адже в бібліотеці проходять не лише літературні заходи. 
Нагородою за натхненну працю служить вдячність від відвідувачів, їх посмішки, їх роздуми над літературними творами та взагалі  над сенсом життя. "Діти, які відвідують бібліотеки, відрізняються своїм інтелектом. Це підтверджує безліч проведених заходів. Бібліотекарі використовують різні форми підходу для стимуляції дитячих здібностей", - переконала всіх присутніх Оксана Іванівна.
З клубом ерудитів, бібліотеки Добропільської міської системи працюють більше 10 років. Про співпрацю з цього напрямку розповіла Коваль Олена Вікторівна - завідуюча масовим відділом Центру дитячої та юнацької творчості. Підсумком її виступу стали слова вдячності та зазначення, що на дівчат-бібліотекарів завжди можна покластися, вони відповідальні, пунктуальні та завжди готові прийти на допомогу.
Бурлакова Юлія Олександрівна представила виставкову діяльність бібліотеки. Треба визнати, що виставки дитячої бібліотеки дійсно заслуговують похвали. Вони відрізняються яскравістю, актуальністю, привертають увагу користувачів. Бібліотекарі розуміють, що сучасних дітей важко зацікавити просто книгою, вони завжди привертають увагу до виставок, якимись "родзинками" і це працює! Велику допомогу в оформлені виставок надає бібліотечний художник Борсук Олена Олександрівна. 
Яскравим прикладом вдалої роботи стала презентація виставки-цитати "У кожної людини свої зірки":

Враженнями про давню співпрацю поділилася Папето Ірина Олександрівна - завідуюча бібліотекою школи-інтернату. Багато цікавих заходів проведено разом, обмін ідеями, та фантазіями - дає плоди, не одне покоління школярів відвідали стіни дитячої бібліотеки. Заходи тут завжди успішні, а найголовніше що діти та вчителя задоволені, тільки позитивні враження залишаються на згадку і фото. Співпрацюючи разом, бібліотекарі шкільних та міських бібліотек завжди знаходять нові ідеї, які хочеться втілити в життя. 
"Літературні віражі" - так називалася практична частина з досвіду інтелектуальних ігор в бібліотеці, яку провела бібліотекар Нечаєва-Боєва Наталя Олександрівна. З учнями 6-го класу школи-інтернат, які завітали з класним керівником Платовою Оксаною Іванівною, проводилися інтелектуальні перегони. З усіма завданнями діти впорались на вищому рівні, іноді навіть дорослим учасникам було важко згадати авторів чи назви творів, але інтелектуальних гонщиків команд "Шумахери" та "Стрітрейсери" це не бентежило, вони стійко діставалися фінішу. Не має значення, яка команда перемогла, важливо те, що всі присутні, і дорослі в тому числі, підняли свою "інтелектуальну планку". 
Виступ методиста Шуман Ольги Володимирівни був представлений у вигляді інтелектуального тренінгу на тему: "Hot Potatoes: інноваційна програма на допомогу бібліотекарям". За допомогою "Гарячої картоплі" можна створювати до 10 різновидів цікавих завдань для контролю та самоконтролю, таких як вікторина, аудіо-вікторина, кросворд та інші. Прикладом розробок в цій програмі є цикл віртуальних завдань під назвою "Віртуальна євровікторина".
 
Цікаво, змістовно, інформативно в теплій, дружній атмосфері пройшла зустріч. Про це говорить і те, що учасникам не хотілося розходитися, було бажання поділитися враженнями і поспілкуватися ще. Спасибі організаторам - працівникам Дитячої бібліотеки-філії № 5 за захід, який залишиться в пам'яті тільки з приємними спогадами.

Джерело: сайт міста Добропілля


Агентство недвижимости Дом Доброполье



ComForm">
avatar
Наверх