Юні науковці Добропільщини

Переглядів: 1383 0 28.04.2009 в 11:40:34 Новини району

    Науковці… Найчастіше це слово асоціюється з минувшиною, коли жили Менделеєв, Ньютон, Коперник, або з якимись медичними дослідженнями тощо. Та є науковці і на Добропільщині, і ще більш незвичайним є те, що це діти. На базі Центру туризму та краєзнавства, який очолює О.П.Федоричак працює відділення Малої Академії наук (МАН).
   Керівник секції «Етнографія» Г.І.Орос зазначає: «Головна мета МАН – популяризація етнографії як науки, формування стійкого інтересу до традиційної культури у всіх її проявах свого та інших народів. Зокрема, досліджуються особливості свого регіону».
   Тому гуртківці з задоволення взяли участь у І етапі міському Всеукраїнського конкурсу – захисту науково-дослідницьких робіт та рефератів. У ньому перемогли учні десятого класу ЗОШ-інтернату м. Добропілля: Анастасія Красильникова – з науково-дослідницькою роботою «Використання давніх українських звичаїв у старовинному та сучасному весільному обряді», Тетяна Антоненко – з рефератом «Українська народна кухня», Наталя Степаненко – з рефератом «Українське народне житло».
   На наших земляків чекало наступне випробування – гідно захистити свої роботи на ІІ обласному етапі в м. Донецьк. З цим вони вдало впоралися. Анастасії Красильниковій вручили посвідчення дійсного члена МАН, а Тетяні Антоненко та Наталі Степаненко – подяки за активну участь.
   В основу наукового дослідження Анастасії лягли розповіді старожилів та весільні обряди, що ще використовуються в селах Добропільського району. «Вивчаючи історію весільного обряду бачиш, що роками набута церемонія весілля майже втратила свою сутність і вже цієї краси та національного колориту, ми не зустрінемо у весільних церемоніях. Все зводиться до швидкого і формального складання шлюбу» - підкреслює доповідачка. Вона стурбована тим, що в пам’яті на подальше життя в молодих не залишається яскравих сторінок, а згодом і не передається з покоління в покоління, що може призвести до втрати знань про весільні обряди. Але водночас висловлює сподівання, що сучасне покоління повернеться до витоків культури і тим більше, внесе нові елементи в обряд весілля і зробить його ще яскравішим, насиченішим.


 Юлія Бурховецька. Газета "Новий шлях"


Джерело: сайт міста Добропілля

Наверх